Biznesa efektivitātes čempions 2018!

Noslēdzot 2018. gada Biznesa efektivitātes forumu jau otro reizi Biznesa efektivitātes asociācija (BEA) / efektivs.lv pasniedza balvu “Biznesa efektivitātes čempions”. Ražošanas nozarē par Biznesa efektivitātes čempionu kļuva uzņēmums VALPRO!

Konkursa dalībnieki tika izvērtēti, pamatojoties uz Efektivitātes indeksa aptaujas rezultātiem,  LEAN  ekspertu skaitu uzņēmumā, aktīvu dalību BEA un asociācijas biedru organizētajos pieredzes apmaiņas pasākumos. Nosakot labākos, tika ņemts vērā arī uzņēmuma dalīšanās ar sasniegumiem efektivitātes paaugstināšanas jomā un, vai uzņēmuma speciālisti ir izaicinājuši sevi, meklējot nepārtrauktu uzlabojumu iespējas.

VALPRO, Ruslana Sosinoviča personā, izvērtēšanas kritēriji par 2018. gada atskaites periodu ir šādi: VALPRO ir organizējis 34 pieredzes apmaiņas braucienus, uzņēmis BEA biedrus VALPRO mācoties teoriju un otro dienas daļu pavadot cehos novērojot cehā notiekošo, kur teorija tiek “izdzīta” cauri praksei, kas dod izpratni par teoriju daudz ātrāk un efektīvāk nekā pārlasot lekcijās pierakstīto. 

Tāpat ir veikta dalība vienpadsmit uzņēmumu pieteiktās problēmas risināšanā. Pieņemsim, uzņēmums vēršas BEA ar problēmu, kur, piemēram, apgrozījums aug, bet peļņas nav vai uzņēmumam ir problēmas ar noliktavas plūsmu un ir vajadzīga palīdzība tikt galā, tad esam iesnieguši vienpadsmit problēmām risinājumus, kuri atzīti par veiksmīgiem.

Vērts ir arī pieminēt, ka VALPRO tika uzaicināts pārstāvēt Latviju no efektivitātes un LEAN rīku izmantošanas viedokļa starptautiskā efektivitātes konferencē un 5 punktu sistēmas vērtējumā VALPRO ieguva 4,96 punktus. Arī mūsu ražošanas dienesta darbinieku panākumi efektivitātē ir ļoti labi. VALPRO nosūtīja no sava ražošanas dienesta desmit darbiniekus, kuri veiksmīgi apguva LEAN pamatus un aizstāvot divus LEAN projektus, kas bija realizēti ražošanas dienestā, abi projekti bija novērtēti no padsmit uzņēmumiem ar otro un trešo vietu.

Tika novadītas divi BEA diagnozes pasākumi, pieminēsim konkrēti vienu, kas ir jauns rīks un tika izstrādāts BEA ietvaros, lai ātri diagnosticēt kādi ir šī brīža efektivitātes rādītāji un sniegtu ieteikumus uzlabojumiem nākotnē. Diagnozes rīks tika izmantots divos pasākumos, lai pārbaudītu vai izstrādātie algoritmi darbojas – ražošanas uzņēmumam un pakalpojuma sniedzēja uzņēmumam. Abos gadījumos izmantotie rīki ir veiksmes stāsts un rīks strādā labi, kas arī šobrīd marketinga pasākumi uzņēmumiem Latvijā ar aicinājumu izmantot šo rīku.

Maksimālais punktu skaits, ko var saņemt BEA par atskaites periodu ir 300, VALPRO ieguva 293.

 

 

 

Atpakaļ


Kontakti

SIA „VALPRO”
L. Laicena iela 2, Valmiera,
Valmieras novads, LV-4201, Latvija; karte
Reģ.nr.: 40003058280

 

Tālr: +371 64 207 240
Fakss: +371 64 207 250
E-pasts: valpro@valpro.lv

Mēs sociālajos tīklos© 2023 VALPRO SIA All Rights Reserved