Latvijā ražota degvielas kanna – teju katram austrālietim. VALPRO eksporta stāsts

Lai gan ikoniskās degvielas kannas ražotāja SIA "Valpro" eksports uz Austrāliju veido aptuveni 5% no uzņēmuma apgrozījuma, pateicoties ilgajiem sadarbības gadiem, teju katram austrālietim ir Valmierā ražotā 20 litru degvielas kanna.

Austrālija ir liela, taču nav blīvi apdzīvota valsts, iedzīvotājiem ir jāmēro lieli attālumi. Tur populārs ir kempingu tūrisms, kā arī ir augsti attīstīta lauksaimniecība – abos gadījumos ir vajadzīga degvielas rezerve. "Līdz ar to pieprasījums pēc mūsu produkta ir liels," stāsta "Valpro" Pārdošanas dienesta vadītājs Mārtiņš Orskis.

Degvielas kannu gan katru gadu nepērk jaunu, un "Valpro" apzinās, ka, piedāvājot vienu un to pašu, uzņēmums agri vai vēlu sasniegs tirgus piepildījumu. "Tāpēc mēs izstrādājam jaunus produktus – mums ir arī divu, piecu un 10 litru kannas, kā arī dažādi aksesuāri, izlējēju stiprinājumi mašīnām," saka Orskis.

Senas sadarbības saites

Uzņēmuma sadarbība ar Austrāliju ir sena. Rūpnīcā, kurā šobrīd darbojas "Valpro", jau pagājušajā gadsimtā ražoja ugunsdzēsības iekārtas un degvielas kannas, un tās ceļoja uz Austrāliju.

"Atmodas gados austrālieši atkal uzmeklēja senos partnerus, jo gribēja saņemt to pašu iepriekš pārbaudīto kvalitāti. Tā 1992. gadā latvieši kopā ar austrāliešu kompāniju privatizēja un izveidoja kopuzņēmumu AS "Valpro Corp"," stāsta Orskis.

Komunikāciju ar partneriem uzņēmums uztur jau 30 gadus. Neskatoties uz darbinieku maiņu, attiecības saglabājas draudzīgas.

"Ja paklausās mana kolēģa un austrāliešu partneru sarunas, var dzirdēt, ka viņi vispirms pārrunā to, kā klājas ģimenei, un tikai tad nonāk pie jautājumiem par pasūtījumu. Ir svarīgi veidot tuvas attiecības un uzturēt draudzīgu attieksmi. Manuprāt, tā ir viena no mūsu veiksmes atslēgām Austrālijā," spriež "Valpro" Pārdošanas dienesta vadītājs.

Orska novērojumi liecina, ka austrālieši ir saprotoši, gatavi sadarboties un atvērti dažādiem risinājumiem. Piemēram, uz "Valpro" kannām ir redzama dažāda informācija, kuras izvietošana aizņem daudz laika. Kad ražotājs partneriem vienkārši pajautāja, vai tas tiešām ir vajadzīgs, izrādījās, ka bez šīs informācijas var iztikt.

Viņš secina, ka partneri Austrālijā ir vērsti uz sadarbību un vēlas kopīgi rast risinājumu. Viņš salīdzina: "Vācijā viss notiek ļoti punktuāli, strikti, saskaņā ar līgumu. Austrālijā tā nav, tur partneri ir pretimnākoši un gatavi visu izrunāt. To ir svarīgi atcerēties komunikācijā un ikdienas saziņā ar austrāliešiem."

Ne tas vienkāršākais eksporta galamērķis

Tāpat jāņem vērā, ka piegādes uz Austrāliju prasa ilgu laiku. Orskis iesaka laikus vienoties ar klientu par pasūtījuma piegādes prognozēm, lai nebūtu nepatīkamu pārsteigumu. Viņš arī atgādina, ka Austrālijā ir savs dolārs. Orska skatījumā, ir izdevīgi vienoties ar partneriem par norēķiniem eiro. "Tāpat ir jāTksē laika zona, kurā plānot komunikāciju un sanāksmes," viņš iesaka.

Augstas prasības paver jaunas iespējas

"Valpro" Pārdošanas dienesta vadītājs stāsta, ka teju jebkur, importējot preces, tās ir jāsertiTcē, arī Austrālijā. "Milzīga atšķirība no citām valstīm ir tā, ka Austrālijā ir ļoti augsta kvalitātes latiņa un viņi neļauj importēt zemas kvalitātes produktus," viņš teic.

Tik augsts kvalitātes siets ir zināma priekšrocība. Piemēram, vienā no pārbaudēm uzņēmuma kanna tika mesta zemē no konkrēta augstuma, un tika konstatēts, ka tās vāks reizēm atveras. Risinot šo problēmu, uzņēmums nonāca pie īpaša sprosta, kas kannu droši noslēdz. Austrālieši kopā ar latviešiem šo risinājumu patentēja. "Tā mēs no austrāliešu augstajām prasībām ieguvām vērtīgu produkta kvalitātes uzlabojumu," pieredzē dalās Orskis.

Raksta oriģināls: https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/latvija-razota-degvielas-kanna-teju-katram-australietim-valpro-eksporta-stasts.d?id=55863504

 

 

Atpakaļ


Kontakti

SIA „VALPRO”
L. Laicena iela 2, Valmiera,
Valmieras novads, LV-4201, Latvija; karte
Reģ.nr.: 40003058280

 

Tālr: +371 64 207 240
Fakss: +371 64 207 250
E-pasts: valpro@valpro.lv

Mēs sociālajos tīklos© 2023 VALPRO SIA All Rights Reserved