Latvijas izlase no Pasaules čempionāta ugunsdzēsības sportā mājās pārved 13.vietu

Latvijas izlase VIII Pasaules čempionātā ugunsdzēsības sportā kopvērtējumā ieguva 13.vietu. Pirmo vietu izcīnīja Baltkrievijas izlase, otrajā vietā ierindojās Krievijas komanda, aiz sevis trešajā vietā atstājot Čehijas izlasi.

Latvijas izlase. Foto: no VUGD arhīva

Pasaules čempionātā medaļas tika izcīnītas četrās ugunsdzēsības sporta disciplīnās – 100m šķēršļu joslas pārvarēšana, uzkāpšana ar āķkāpnēm mācību torņa 4.stāvā, 4x100m ugunsdzēsības stafete un izvēršanās no motorsūkņa.

100m šķēršļu joslas pārvarēšanā pirmo vietu ieguva Čehijas izlases pārstāvis Jakubs Pekni, uzrādot rezultātu 15.12 sek. Labākais no Latvijas izlases bija Vitālijs Zagorskis, kurš distanci pārvarēja 16.92 sekundēs.Ugunsdzēsības stafetē Latvijas izlase, uzrādot rezultātu 62.58 sek., ieguva 11.vietu, savukārt par pasaules čempioniem šajā disciplīnā ar rezultātu 54.23 sek. kļuva Krievijas izlase.

Pēdējā disciplīnā izvēršanās no motorsūkņa Latvijas izlase ar rezultātu 32,90 sek. ieguva 11.vietu, savukārt par pasaules čempioniem kļuva Čehijas izlase, kura savā ātrākajā skrējienā uzrādīja rezultātu 24.14 sekundes.

Kopā ar Latvijas izlasi uz Antāliju devās iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš un SIA „VALPRO” valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings. Čempionāta ietvaros Latvijas pārstāvji tikās ar Antālijas mēru un Antālijas ugunsdzēsības un glābšanas departamenta priekšnieku, kā arī ar citu valstu profesionālo un brīvprātīgo ugunsdzēsības un glābšanas dienestu pārstāvjiem.

Pasaules čempionāts no 16. līdz 23.oktobrim norisinājās Turcijas pilsētā Antālijā. VIII Pasaules čempionātā ugunsdzēsības sportā pieaugušajiem kopumā piedalījās 16 komandas no 15 valstīm.

SIA „VALPRO” jau ilggadēji atbalsta Latvijas ugunsdzēsības sporta izlasi un ugunsdzēsības un glābšanas sporta attīstību Latvijā.