Aivars Flemings diskusijā par Vidzemes reģiona attīstības perspektīvām

14. decembrī Valmierā Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatora telpās notika trešais Ekonomikas ministrijas organizētais reģionālais forums „Industriālā politika un atbalsts biznesam”. Foruma ietvaros SIA „VALPRO” valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings piedalījās diskusijā par Vidzemes reģiona attīstības perspektīvām industriālās politikas kontekstā nākošajā plānošanas periodā.

Forumā ekonomikas ministrs D. Pavļuts prezentēja Ekonomikas ministrijas izstrādāto projektu Nacionālās industriālās politikas pamatnostādnēm un tajā paredzētos rīcības virzienus uzņēmējdarbības atbalstam. Savukārt finanšu ministrs Andris Vilks stāstīja par ES fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda prioritātēm uzņēmējdarbības attīstībai. Foruma laikā, piedaloties pašvaldību pārstāvjiem, nevalstiskā sektora pārstāvjiem un uzņēmējiem, notika diskusija par Vidzemes reģiona attīstības perspektīvām industriālās politikas kontekstā nākošajā plānošanas periodā.

„Pie uzņēmējiem nonāk nozīmīgas ES fondu investīcijas. Šajā periodā no 3,2 miljardiem latu vairāk nekā pusmiljards latu novirzīts uzņēmējdarbības un inovāciju veicināšanai, un arī nākamajā periodā ES fondu atbalsts uzņēmējiem nemazināsies. Īpaši svarīgi, ka šis atbalsts ir pieejams visos Latvijas reģionos. Ikviens ražojošs uzņēmums Latvijā ir nozīmīgs, un šie uzņēmumi ir galvenais mūsu tautsaimniecības izaugsmes dzinējspēks,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

 „Nacionālā industriālā politika ievieš vēl maz apgūtu praksi Latvijas ekonomikas politikas veidošanā – nevis dokuments un tad diskusijas, bet gan diskusijas ar nozarēm un uzņēmējiem un tikai pēc tam pats dokuments. Ar reģionālajiem forumiem vēlamies plašāk diskusijā iesaistīt arī pašvaldības un tajās strādājošos uzņēmējus, lai pēc iespējas efektīvāk varētu īstenot Nacionālo industriālo politiku. Latgales un Kurzemes reģionālie forumi noritēja ļoti veiksmīgi un aicinām uzņēmējus, pašvaldību vadītājus, nevalstiskā sektora pārstāvjus un citus interesentus aktīvi piedalīties arī Vidzemes reģionālajā forumā Valmierā, lai apspriestu labākos veidus, kā kopīgi plānot un īstenot modernas industrializācijas procesu visā Latvijā” aicina ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Pasākuma otrajā daļā interesenti tika informēti par aktuālajām uzņēmējdarbības atbalsta programmām. Forumā piedalījās Latvijas Investīciju attīstības aģentūras, Latvijas Garantiju aģentūras, Hipotēku bankas, riska kapitāla fonda BaltCap, Imprimatur Capital, Valsts ieņēmumu dienesta, Valmieras Biznesa un inovāciju inkubators un Ekonomikas ministrijas pārstāvji.

Reģionālo forumu mērķis ir iepazīstināt ar Nacionālās industriālās politikas uzdevumiem un mērķiem, kā arī virzieniem mērķtiecīgām ekonomikas struktūras izmaiņām, kā arī ieskicēt Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda prioritātes. Nākošie forumi „Industriālā politika un atbalsts biznesam” notiks 2013.gada 1.ceturksnī Zemgalē un Rīgā.

      

 

 

Atpakaļ


Kontakti

SIA „VALPRO”
L. Laicena iela 2, Valmiera,
LV-4201, Latvija; karte
Reģ.nr.: LV40003058280

 

Tālr: +371 64 207 240
Fakss: +371 64 207 250
E-pasts: valpro@valpro.lv

Mēs sociālajos tīklos© 2019 VALPRO Ltd. All Rights Reserved