Nodibināta Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija – VALPRO darbosies padomē

Ceturtdien, 7.martā Rīgā nodibināta Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija, un par tās padomes priekšsēdētāju apstiprināts munīcijas ražošanas uzņēmuma "DDupleks" valdes loceklis Agris Dundurs, bet par federācijas valdes priekšsēdētāju - bijusī valsts prezidenta padomniece Elīna Egle.

Federācijas padomē iecelti pārstāvji no "VALPRO", "Latvijas Dzelzceļš", "Lattelecom", Rīgas Tehniskās universitātes, "Datakom", "Latvijas Mobilais telefons" un "Felix". Par padomes priekšsēdētāja vietnieku apstiprināts uzņēmuma "Komerccentrs Dati Grupa" pārstāvis Aldis Gulbis.

Federācijas dibinātāji uzskata, ka Latvijas industrijai jāpalielina piegādāto produktu un pakalpojumu apjoms drošības un aizsardzības vajadzībām Latvijā, Eiropas Savienībā (ES), NATO, kā arī ANO. Federācija nodrošinās pieredzes un kontaktu apmaiņu starp Latvijas, ES un starptautiskiem uzņēmumiem, starptautiskām organizācijām.

Federācijas dibinātāji uzskata, ka mērķtiecīga un koordinēta industriju darbība sniegs iespēju attīstīties biznesam un pētniecībai Latvijā, radīt jaunas darba vietas. Tāpat federācija būs vienots un stabils partneris sarunās ar valsts iestādēm un starptautiskajām organizācijām, sniegs objektīvu un atklātu industrijas viedokli rīcībpolitikas izstrādes un ieviešanas procesam, izskaužot interešu konflikta un korupcijas riskus.

Federācijas biedriem tiks nodrošināta savlaicīga informācija par plānotajiem un izsludinātajiem projektiem vai iepirkumiem gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī. NATO aģentūras jau ir paudušas vēlmi un gatavību aktīvai sadarbībai ar industriju, īpaši pievēršoties mazo un vidējo uzņēmumu iesaistei iepirkumos.

Federācijas dibinātāji cer, ka nākotnē pieaugs Latvijas uzņēmumu konkurētspēja nacionālos un starptautiskos drošības un aizsardzības iepirkumos. Tas nodrošinās, ka valstī pieejamie finanšu resursi drošības un aizsardzības funkciju nodrošināšanai paliks Latvijā un daļa tiks atgriezta atpakaļ valsts budžetā.

Bijusī Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore un pašreizējā uzņēmēja Egle šodien žurnālistiem pastāstīja, ka, lai pretendētu uz veiksmīgiem rezultātiem iepirkumu konkursos, federācija ļoti aktīvi raugās uz starptautisko sadarbību. Tas palīdzētu izveidot vienotu Latvijas militārās rūpniecības identitāti un savlaicīgi atrast sadarbības partnerus.

Viens no federācijas uzdevumiem būs apzināt Latvijas uzņēmumu preču piedāvājumu. Apzinot potenciālos biedrus un federācijas dibinātājus, Egle secinājusi, ka Latvijā ir pietiekami daudz uzņēmumu, kas piedāvā visdažādākās preces un pakalpojums, piemēram, uzņēmumam "Aerodium" ir pieredze ārvalstu lidotāju apmācīšanā, tāpat Latvijā darbojas tekstilražošanas uzņēmumi, kas piedāvā apakšveļu Ziemeļvalstu armijām. Par līderiem aizsardzības nozares tirgū šobrīd varētu būt informācijas tehnoloģiju uzņēmumi.

 

 

 

Atpakaļ


Kontakti

SIA „VALPRO”
L. Laicena iela 2, Valmiera,
LV-4201, Latvija; karte
Reģ.nr.: 40003058280

 

Tālr: +371 64 207 240
Fakss: +371 64 207 250
E-pasts: valpro@valpro.lv

Mēs sociālajos tīklos© 2019 VALPRO SIA All Rights Reserved