VALPRO jaunas idejas un risinājumus smeļas nozares izstādēs un ražošanas uzņēmumos Vācijā

No 16. līdz 20.septembrim „VALPRO” pārstāvju grupa apmeklēja rūpnieciskās ražošanas un metālapstrādes nozares izstādes Vācijas pilsētās Hannoverē un Esenē.

Projekta ietvaros komandējumā uz Vāciju devās SIA „VALPRO” valdes priekšsēdētājs Aivars Flemings, galvenais tehnologs Jevgenijs Selickis, speciālo iekārtu un aprīkojuma konstruktors Einārs Leitis, kā arī MASOC valdes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš un pārstāvji no SIA „Rīgas finieris” un SIA „Būvmetāls”.

Komandējuma laikā dalībnieki apmeklēja EMO Hannover izstādi, kurā šogad tika akcentēta inteliģence, inovācijas un radošie risinājumi ražošanā, par vadmotīvu izvirzot devīzi „Padarīsim ražošanu inteliģentāku”. Pirms nākamās izstādes apmeklējuma Latvijas metāla apstrādātāji devās uz Bergmann rūpnīcu, kas ražo ķeta čaulas automašīnu motoru blokiem, un metāla rezervuāru ražotni Ahlenā.

Komandējuma noslēdzošo daļu dalībnieki aizvadīja metināšanas izstādē SCHWEISSEN & SCHNEIDEN 2013. Izstādē „VALPRO” komanda pievērsa uzmanību valcēšanas un garenmetināšanas iekārtām, materiālu un glabāšanas padeves sistēmām, kā arī citiem uzņēmumam nozīmīgiem risinājumiem un iekārtām.

„Ekspozīcijas ļāva uzzināt aktualitātes ne tikai par mums ierastiem metālapstrādes risinājumiem, bet arī iepazīties ar daudz smalkākām tehnoloģijām. Jautājums tikai par pareizo izvēli. Šobrīd pasaulē iekārtas ir tādā līmenī, ka iespējams izgatavot pilnīgi visu. Apmeklējuma laikā vairāk koncentrējāmies uz instrumentiem, sistēmām un iekārtām, kuras šobrīd un, iespējams, tuvākajā nākotnē būtu lietderīgas VALPRO ražošanas procesos. Redzētais pastiprināja atziņu – ja attīstīsim mašīnbūvi Latvijā, tad aktivizēsies arī pārējās lietas un ieguvēji būs visi. Pie mums metālapstrādē pagaidām nodarbināti tikai 27 000 cilvēku,” par pieredzēto stāsta speciālo iekārtu un aprīkojuma konstruktors Einārs Leitis.

Projekta ietvaros SIA „VALPRO” pārstāvji apmeklēja arī divus uzņēmuma esošos klientus, lai pārrunātu aktuālos tehniskos jautājumus un ieskicētu tālākos risinājumus.

  

  

 

SIA „VALPRO” īstenoja vizīti Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas organizētā projekta "Metālapstrādes klastera attīstība" (Projekta Nr. KAP/2.3.2.3.0/12/01/007) ietvaros.

Projekta mērķis ir sadarbībā ar citiem uzņēmumiem, izglītības un pētniecības institūcijām īstenot kopīgas aktivitātes eksporta apjomu, darbības efektivitātes un produktivitātes paaugstināšanai un jaunu konkurētspēju produktu radīšanai.

 

Atpakaļ


Kontakti

SIA „VALPRO”
L. Laicena iela 2, Valmiera,
LV-4201, Latvija; karte
Reģ.nr.: LV40003058280

 

Tālr: +371 64 207 240
Fakss: +371 64 207 250
E-pasts: valpro@valpro.lv

Mēs sociālajos tīklos© 2019 VALPRO Ltd. All Rights Reserved